<We_can_help/>

What are you looking for?

>Barış Okur

Konuşmacı Hakkında

Barış Okur

Viveka

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden 2008 yılında mezun oldu. 2009 yılında, daha sonraları kurumlar için hızlandırıcı, girişimcilik ve kuluçka programları yürütecek olan Viveka’yı bir teknoloji ve ArGe şirketi olarak kurdu.

2012 yılından beri TechStars ve Google for Startups ortaklığında uluslararası düzeyde düzenlenen Startup Weekend etkinliğinin “facilitator”ı olarak Türkiye’de 15’den fazla Startup Weekend etkinliğinin düzenlenmesi ve yürütülmesinde görev aldı. 2013 yılında TOBB-ETÜ, TEPAV ve Viveka ortaklığında Ankara’da, Türkiye’nin ilk hızlandırıcı programına sahip ortak çalışma alanı olan GARAJ Girişimcilik Merkezi’nin kurulmasında yer aldı ve koordinatörlüğünü yürüttü. Ekim 2019’da kurulan Firewalk Accelerator Fund yatırım ağının kurucu melek yatırımcı üyesi ve kurucu yöneticisi olarak erken aşamadaki girişimcilere tohum yatırımı yapmaktadır.

Halihazırda hızlandırıcı programları, mentor eğitimleri, girişimcilik eğitimleri, ön kuluçka ve kuluçka programlarında eğitmen, mentor ve kilit uzman olarak çalışmakta, özellikle de ölçeklenme aşamasındaki girişimlere yönelik programlarda aktif olarak görev almaktadır.

Bu faaliyetleri kapsamında 5000’den fazla girişimci ve 500’den fazla startup ile birebir çalışmıştır.