<We_can_help/>

What are you looking for?

>Koray Bahar
ScaleUp Summit Ankara

Konuşmacı hakkında

Koray Bahar

Sovos Foriba

Koray Gültekin Bahar, 1981’de İstanbul Üsküdar’da dünyaya geldi. Tuzla Teknik Meslek Lisesi’nde Bilgisayar Donanımları bölümünden mezun oldu. Lise eğitimi boyunca geri dönüşüm ve enerji sistemleri üzerine bir girişimci olan babasının yanında çalışarak tecrübe kazandı.

1999 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği bölümüne girdi. Kıbrıs’taki üniversite yıllarında mobil teknolojiler ve web araçları ile ilgili projeler üzerine çalıştı. İlk mobil WAS app ‘ini TRNC Turkcell’e sattı. EG Yazılım’da part time olarak çalışmaya başlayan Bahar, DB4Mobile platformu üzerinden mobil ve PC uygulamaları geliştirdi. Yine üniversite yılları süresince 3 sene kadar Bilgisayar Kulübü’nü yöneterek öğrencilere yönelik çeşitli organizasyonlar düzenledi.

2006 yılında FIT Solutions’ta yazılım geliştirici olarak çalışmaya başladı. Burada İDO, Ülker, Borusan ve Temsa gibi büyük şirketlerin SAP projelerini yönetti. ECI, IATCO, Unilever ve PG gibi şirketlerin projelerinde sayesinde uluslararası alanda tecrübe kazandı. İlk şirketi Dotto’yu kurarak Microsoft platformları ve mobil uygulamalar üzerine çalıştı. Dotto ile Mekanist, istanbul.com ve tatilsepeti.com için mobil uygulamalar geliştirdi. 2012 yılında Dotto’daki hisselerini sattı. 2006 yılında Teknoloji Danışmanı olarak katıldığı FIT Solutions’ta 2010-2013 yılları arasında Koordinatör ve 2013-2015 yılları arasında ise Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. 2016’dan beri Figopara’nın Yönetim Kurulu Başkanı olan Bahar, co-founder olarak yer aldığı ve 2019 yılında başarılı bir exit gerçekleştiren Sovos Foriba şirketinde EMEA Strateji Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.